Ігрова залежність

Ігрова залежність — це прямий наслідок недотримання принципів відповідальної гри. Вона може торкнутися кожного, достатньо лише несвідомого ставлення до азартних ігор. 

Початкову ігрову залежність виявити непросто. Гравці з початковою стадією зазвичай заперечують наявність проблеми. Прояви з’являються з часом:

  • Ставки, які гравець не може собі дозволити;

  • Гра за рахунок кредитних коштів;

  • Позики.

Складні форми залежності можуть призвести до брехні рідним, крадіжок та повного нехтування аспектами власного життя, що не пов’язані з азартом.

Існує декілька можливих причин, що можуть призвести до ігрової залежності:

  • Гравець запевнює себе, що може передбачати результат гри, яка базується на випадковості;

  • Гравець починає вірити, що доходи від азартних ігор може замінити йому основний вид прибутку;

  • Гравець може знаходитися у скрутному психологічному становищі, приймати певні ліки та не мати повного контролю над власними діями.

Останній пункт зазвичай свідчить, що проблемна ситуація з азартними іграми — це лише симптом інших, глибших психологічних проблем. Надмірна гра може виступати способом втечі від дискомфортної реальності: фінансових проблем, проблем зі здоров’ям чи втрати близької людини.

Наразі Космолот Фаундейшн спільно з медичними фахівцями розробляє ряд комплексних матеріалів та методик, що допомагатимуть виявити ігрову залежність та подолати її. Ми також співпрацюємо з юристами, щоб разом запропонувати державі методи ефективного нагляду за сферою азартних послуг.

Юридичне визнання азартних ігор шляхом легалізації та усвідомлення ігрової залежності — перші кроки до подолання проблем десятків тисяч українців.