Залежність від Інтернету. Відеоігрова залежність

На жаль, з огляду на сучасний ритм життя, для сотень мільйонів осіб стрес посів місце звичного стану. Людина потребує простору, де в будь-який момент вона може розслабитися та емоційно відпочити. Світовим вибором для такого місця наразі є інтернет.

Тисячі розважальних порталів, соціальні мережі та ЗМІ — гігабайти цілодобового потоку інформації проходять через наш телефон чи комп’ютер. Яскраві зображення, блискавичні новини, чужі успіхи та нещастя — будь-що, що шокує нервову систему, змінює рівень гормонів в організмі користувача. З природніх причин, він постійно прагне більшого. Якщо стороннє джерело шоку зникає, організм намагається вирівняти рівень гормонів до початкового стану. Це призводить до пригнічення свідомості. Аби уникнути пригнічення, користувач знову звертається до мережі. Так виникає Інтернет-залежність.

Однією з поширених форм Інтернет-залежності є залежність від відеоігор. Найчастіше проблема вражає підлітків, адже втеча від реальності — досить поширене рішення серед неповнолітніх.

Хоча безпосередній вплив відеоігор на психіку — відкрите питання, Космолот Фаундейшн акцентує увагу саме на часі, який люди проводять граючи або в проводячи час в Інтернеті. Ми впевнені, що кожен за необхідності повинен мати дієві механізми самоконтролю.

Наразі благодійний фонд веде переговори з громадськими організаціями та державними установами Великої Британії щодо локалізації трекерів моніторного часу та іншого ПЗ.